Bölgesel Zayıflama

Anasayfa Bölgesel Zayıflama

Bölgesel Zayıflama ve İncelme

Bölgesel zayıflama dendiğinde akla ilk gelen isim olan Diyetisyen Dilara Karaca olarak sunduğumuz bir diğer hizmet de, bölgesel zayıflamadır. Peki, bölgesel zayıflama nedir? Bölgesel zayıflama ya da bölgesel incelme, vücudun bazı bölgelerindeki yağ dokularının azalması ve bu bölgelerdeki bulunan sarkmış olan cilt ve gevşek dokuların kaldırılması demektir. Kilolu olmak yediden yetmişe herkesi mutsuz eden durumların başında gelmektedir. Bedenen ve ruhen insanları kötü etkileyen bu durumun farklı farklı türleri bulunmaktadır. Kimi insanların tüm vücudu ile ilgili kilo problemleri varken kimisinin de bölgesel kilo sorunu bulunmaktadır. Bölgesel kilo sorunu, boylarına oranla kiloları normal olan kişilerin yaşam şekilleri ve beslenme alışkanlıkları gibi çeşitli sebeplerden dolayı vücutlarının belirli bölgelerinde yağ birikmeleri sonucunda meydana gelmektedir. Ancak biriken bu yağlar, vücut şeklini bozarken vücudu olduğundan daha fazla kilolu göstermektedir. Kişiler bu durumlardan dolayı bölgesel zayıflama için çeşitli çözüm aramaktadır.

Bölgesel Zayıflama

Bölgesel Zayıflama

Genel Olarak Bölgesel Zayıflama ve Bölgesel İncelme Nedir?

Vücudun belirli bölgelerinde yanlış beslenme, hormonsal nedenler, genetik nedenler, ilaç kullanımı gibi durumlar nedeni ile yağlanmalar görünmektedir. Kadınlar ve erkeklerde görülebilen bu durum, orantısız bir vücut görünümüne sebebiyet vermektedir. Ayrıca zamanla ciddi bir sağlık sorununa dönüşebilecek bu duruma çözüm getirilmesi gerekmektedir. Bölgesel zayıflama terimiyle anlatılmak istenen, yağlanma olan bölgeye özel egzersizler uygulayarak bölgedeki yağların yakılmasını sağlamaktadır.

Bölgesel Yağlanmanın Sebepleri Nelerdir?

Özellikle kadınlarda göbek, bel, basen, kalça gibi vücudun belirli bölgelerinde yağlanmalar görülmektedir. Peki bahsetmiş olduğumuz bu bölgesel yağlanmaya hangi durumlar neden olmaktadır?

 • Genetik Faktörler: İlk olarak bölgesel yağlanma sebeplerinin başında genetik yapı kaynaklı lokal kilolar gelmektedir.
 • Beden Şekli: Kişiler vücut tipleri kaynaklı bölgesel yağlanma yaşanabilmektedir.
 • İş hayatı kaynaklı: Fiziksel hareketin az olduğu kişiler masa başı bir iş gerçekleştiriyor ise bölgesel olarak kilo alınması kaçınılmazdır. Ayrıca sürekli masa başında olmaktan kaynaklı duruş bozukluğu yaşanabildiği için bu iki durum yan yana geldiğinde güzel bir görünüm sergilenmeyecektir.
 • Yanlış Beslenme: Paketli gıdalar, hamur işleri gibi yiyecekler bölgesel yağlanmaya sebep olmaktadır.
 • Ergenlik Dönemi: Ergenlik dönemindeki vücuttaki değişimler de yağlanmaya sebebiyet verebilmektedir.
 • Doğum: Genellikle doğum yapan kadınlar bel ve karın bölgelerinden kilo alırlar. Alınan bu kilolardan dolayı vücutta ciddi yağlanmalar görülmektedir.
 • Otoimmün hastalıklar ve hormonal bozukluklar: Vücutta görülen yağlanmalar otoimmün hastalıklar ve hormonal bozukluklara sebebiyet vermektedir. Bu durum çok dikkate alınması gereken bir durumdur. Kesinlikle doktorunuza başvurmanız gerekmektedir.
 • İlaç Tedavileri: Bir hastalığın tedavisi için kullanılan ilaçlar kilo almaya sebep olabilmektedir. Bu kiloların bir kısmı vücutta kalarak bölgesel yağlanmaya sebep olmaktadır.

Yukarıda saydığımız tüm bu durumlar sonucunda alınan kilolardan bölgesel zayıflama sayesinde kurtulabilirsiniz. Bu durum da düzenli bir diyet programı ve doğru yapılan spor hareketleri ile mümkün olmaktadır.

En Etkili Bölgesel İncelme ve Bölgesel Zayıflama Yöntemleri Nelerdir?

Özellikle bölgesel yağlanma kişilerin sağlıklarını bozduğu gibi kötü bir görünüme sebebiyet vermektedir. Bu durum da kişileri ruhsal olarak da etkilemektedir. Bu nedenle bölgesel zayıflama çok önemlidir. Ancak bölgesel olarak zayıflama yöntemleri ise farklı farklıdır. Bunlardan bazıları;

 • Estetik müdahaleler,
 • Spor ve diyet,
 • Mezoterapi,
 • Lipoliz liposuction,
 • Karboksiterapi,
 • Ultrashape,
 • Radyo frekanstır.

Fakat doğal yöntemler ile zayıflamak isteyenlerin tercihi spor ve diyet olmalıdır.

Bölgesel Zayıflamada Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

İnsan vücudunda yağ depolama bölgeleri kişiden kişiye değişmektedir. Yani bazı kişilerde karın bölgesinde yağlanma görülürken bazılarında ise basen veya bacak bölgelerinde yağlanma görülebilmektedir. Ayrıca bir kişinin farklı bölgelerinde de yağlama görülme olasılığı bulunmaktadır. Ancak kişilerde görülen bu yağlanmalar, genellikle genetik yapı ile de ilgilidir. Örneğin kadınlarda en çok yağlanma basen bölgelerinde görülürken, erkelerde ise daha çok karın bölgelerinde yağlanma görülmektedir. Ayrıca erkekler kadınlardan daha kolay yağlarından kurtulabilirler. Çünkü erkeklerin kadınlara göre kas dokuları daha çoktur.

Ancak bu yağlardan kurtulmak sadece egzersiz yapmak ile mümkün değildir. Vücutta yağlanma görülen bölgelere yönelik egzersizler yapmak az da olsa fayda sağlasa da bu durum gözle görülür bir durum sağlamayacaktır. Doğal yollardan vücudun yağ kaybetmesinin yolu doğru bir diyet programı ve egzersizlerdir. Çünkü kişilerin beslenmelerinin yağ yakmaya yönelik olması çok önemlidir. Ayrıca vücudun yağ kaybetmesi için harcadığından daha az kalori alması gerekmektedir. Çünkü vücut oluşan kalori açığını kapatmak için depolanan yağlardan kaybetmeye başlayacaktır. Bu durumda da yağlanma olan bölgeler ve tüm vücutta yağ kaybedilecektir.

Doğru beslenme ile bölgesel zayıflama konusunda merkezimiz yukarıda bahsettiğimiz bu unsurların farklında olarak sizler için doğru diyet programları hazırlamaktadır. Eğer sizi ve vücudunuzu tanıyacak bir diyetisyen tavsiye arayışı içerisindeyseniz bizim ile görülebilirsiniz. İdeal vücut ölçülerine kavuşma adına vücudunuzu iyi anlayacak bir diyet programı uygulamak istiyorsanız ve diyetisyen önerisi arıyorsanız bizi tercih edebilir ve web sitemizde yer alan bilgilerden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Vücudunuzu Tanıyan Sağlıklı Bir Diyet Programı İle Bölgesel Zayıflama ve Bölgesel İncelme

Beden ve ruh sağlımız için zayıflamak atılması gereken önemli bir adımdır. Çünkü zayıf olmak pek çok hastalığı önlerken psikolojik olarak da kendimizi iyi hissetmemizi sağlayacaktır. Siz de doğru zayıflama yöntemleri ile bölgesel olarak zayıflamak istiyorsanız bölgesel zayıflama konusunda iyi bir merkezle anlaşabilirsiniz. Size merkezimiz bu konuda yardımcı profesyonel olarak destek olacaktır.

Bölgesel Zayıflama İçin Güvenilir Bir Diyet Merkezi Seçimi

Daha önce de belirttiğimiz gibi doğal yollardan bölgesel zayıflama istiyorsanız; doğru bir diyet programı ve egzersizler uygulamanız gerekmektedir. İstanbul diyetisyen arayışı içerisinde olanlara merkezimiz bu konuda yardımcı olacaktır. En iyi diyetisyen hangisi diye arayanlar için iyi bir tercih olacak olan merkezimiz, vücudunuzu ve sizi tanıyan bir diyet programını sizler için detaylı bir şekilde hazırlayacaktır. Diyetisyen Dilara Karaca merkezimize gelen danışanlarımız için; doğru beslenme unsurları içeren sağlıklı bir diyet programı ile sizleri ideal vücut ölçünüze kavuşturmak için çalışmaktadır. Siz de bölgesel olarak zayıflamak istiyorsanız web sitemizde yer alan iletişim bilgilerinden bölgesel zayıflama konusunda randevu talep edebilirsiniz.

Şok Fiyatları İle Bölgesel Zayıflama Bayram Kampanyası! ?

 • 5 Lipox Seansı
 • 5 Bölgesel Sıkılaşma Seansı
 • 5 Selülit Seansı

Sadece 1500 TL!

?Üstelik 2 paket alana 2 seans diyet programı hediye!

Bilgi için ☎️: 0 553 669 43 73

Beslenme, diyet ve bölgesel incelme ile alakalı duyuru, tavsiye ve öneriler için Diyetisyen Dilara Karaca’yı Instagram‘da takip edebilirsiniz!