Tanita Cihazı ile Analiz

Anasayfa Tanita Cihazı ile Analiz

Tanita Cihazı ile Analiz

Sağlıklı yaşamak ya da ideal kilolarına ulaşmak isteyen kişilerin vücut analizlerini yapabilen, kas, yağ oranlarını gösteren ve günlük kalori alımlarını belirlemek için detaylandıran Tanita cihazı ile analiz yapılmaktadır. Tanita analiz cihazı sayesinde vücuttaki yağ yüzdesi hesaplama, kemik mineral kütlesi belirleme, iç organ çevresi yağlılık derecelendirmesi ile sağlığınızı korumanız amaçlanır. Cihazın yaptığı kapsamlı analizlerin sonucunda size en uygun beslenme ve spor programı hazır edilir. Vücut yapınıza ve verilerin yorumlanmasına göre bilimsel yollarla hareket ederek sağlıklı bir şekilde kilo kaybetmenize destek olur. Çocuk ya da büyük herkese uygun olan cihaz sayesinde erken yaşta yapılan analizlerle sağlıklı bir hayat sürmeniz için gereken bilgilere sahip olursunuz.

 

Tanita Cihazı ile Analiz

Tanita Cihazı ile Analiz

Profesyonel Ölçüm İçin Tanita Cihaz Özellikleri

Tanita cihaz özellikleri sayesinde sağ ve sol kol, sağ ve sol bacak, gövde vücut yağ yüzdesi ve kas kütlelerinin hesabı kolaylıkla yapılmaktadır. Detaylı olarak yapılan vücut analizleri kişilerin diyet yaparken uyması gerekenleri belirlemek adına önem taşır. Spor yapan kişilerin de gelişimlerinin takip etme özelliği de bulunmaktadır. Cihaz üzerinde bulunan ekrandan verileri görme şansı vardır. Ayrıca verilerin kayıt edilmesi de mümkün olmaktadır. Verilerin incelenmesi ve depolanma şansı sebebiyle çok tercih edilmektedir. Son teknolojiyi kullanan yapısı bilimsel verilere ulaşmada ve analizinde diyetisyen için faydalı ekipman olmasını sağlar.

Son Sistem Tanita Cihazı ile Analiz: İstanbul Diyetisyen Önerileri

Sağlıklı yaşam öncelikle yemek düzeninin oluşturulmasıyla başlar. Ama bunun için zihinsel olarak da kendini hazır hissetmek önemlidir. Kısa vadede çok kilo vermek motivasyona katkı sunsa da kalıcı olarak korumak gerekir. İstanbul diyetisyen önerileri arasında en çok tercih edilen Dilara Karaca sağlıklı beslenme merkezimizde Tanita cihazı ile analiz yapılmaktadır. Yapılan analiz sonuçlarına göre teknoloji ve bilim bir arada kullanılarak danışanların sağlıklı bir sonuç elde etmesi hedeflenir. Uygun kişiye uygun program uygulamaları sonucunda diyetin hayata geçer. Kısa dönemli yapılan kilo verme yerine hayatın içinde yeterince beslenerek sağlıklı olmak ve kalıcı kilo kaybetmek mümkündür.

Kalıcı Kilo Verme

Kilo vermek isteyen herkesin hayalinde en kısa zamanda istediği kiloya ulaşmak vardır. Fakat yıllar boyunca edinilen yanlış alışkanlıklardan vazgeçilmediği sürece kilo vermek mümkün değildir. Sadece diyet yaparak veya sadece spor yaparak kilo verildiğinde hızla geri alınır. Vücut analizlerinin yapılmasındaki temel amaç her bedenin sahip olduğu özellikleri veya sorun olan bölgeleri tespit etmektir. Sonrasında bu analiz sonuçlarına göre öncelikle var olan sorunların çözülmesi ve sonrasında kilo vermek için yapılması gerekenler üzerine görüşülebilir. Tanita cihazı ile analiz ile metabolik yaşınızı ve günlük kalori alım miktarınızı belirleyebiliriz. Böylece metabolizmanıza uygun veya metabolizmanızı hızlandıracak şekilde beslenerek daha kolay kilo kaybetme şansına sahip olursunuz.

Metabolizma Yaşı Hesabı

Sağlıklı bir şekilde kilo vermek amacıyla en iyi diyetisyenlerden destek alındığında öncelikle metabolizma yaşı hesabı yapılmaktadır. Aynı zamanda doğum yaşınızın ötesinde fiziksel olarak sağlıklı olmanıza, beslenme durumunuza, genetik faktörlere, spor faaliyetlerinize ve metabolizmanızın çalışma hızıyla ilgili bilgilere dayanarak metabolizma yaşı hesabı gerçekleşir. Bu verileri inceleyerek sizin metabolizma yaşınızı bulur. Doğum yaşınızdan büyük olması sağlıksız beslendiğinizi ve sağlıkla ilgili sorunlar yaşamaya yatkın olduğunuzu gösterir. Tanita cihazı ile analiz yaparak daha sağlıklı olmanıza yardımcı oluruz.  Diyetisyen kontrolünde olan analizler inceler ve diyet programınızın hazırlanması sağlar.

Sağlıklı Olmak

Diyetisyen kontrolünde sağlıklı olmak amacıyla kilo vermek aynı zamanda tüm bedenimizi etkileyen bir konudur. Ayrıca yağlanma sadece görsel olarak bizi etkilemez. Aynı zamanda iç organlarımızda da yağlanma oluşur. Bunun tespiti amacıyla analizler yapılmaktadır. Analizler sırasında çıkan rakamsal veriler iç yağlanma hakkında bilgi verici niteliktedir. Ölçüm cihazlarında çıkan değerleri 1-89 arasında sınıflandırır. Buna göre 1-12 arasında yağlanma çıkan kişinin iç organlarındaki yağlanma normaldir. Ancak 13-59 arasında çıkan yağlanmanın ise iç organlardaki yüksek yağlanmaya işaret ettiği belirtilmektedir. Sağlıklı olmak için bu konuda diyetisyen tarafından verilen listelere uymak gerekir. Üstelik tanita cihazı ile analiz ve sonuçları incelendiği için değerlendirmeler de bu bilgilere göre olur.

Son Teknoloji ve Kaliteli Hizmet

Diyetisyen tavsiye listelerinde birinci olmak son teknoloji ve kaliteli hizmet uygulamaları sayesinde mümkün olmaktadır. Tanita cihazı ile analiz ve incelemeler sonucu kişilerin sağlıklı olması için uygun destek veriyoruz. Günümüzde internetteki popüler diyetlerle kilo vermek için çabalayan ama sonuçları hüsran olan birçok kişi vardır. Profesyonel diyetisyenler haricinde kendi kendine yapılan diyet programları sağlığınızı olumsuz etkiler. Böyle bir riske girmemek için en iyi diyetisyen ile çalışmak gerekir. Tanita cihazı ile profesyonel vücut analizi yaparak size özel diyet ve spor programlarıyla hayallerinizdeki sağlıklı kiloya ulaşabilirsiniz. Vücudumuzda bulunan sıvı değerlerinin ölçümü, kas ve yağ ölçümleri, kemik kütlesi miktarı gibi bilgiler olmadan tartının verdiği değere bakarak kilo vermek yanlış bir uygulamadır. Elektronik ve teknolojinin gelişimiyle cihazlar sayesinde sağlıktan ödün vermeden hizmet sağlıyoruz.

Tanita Cihazımızla Sağlıklı Sonuçlar

İlk olarak merkezimize gelen danışanların bilgileri bir defa detaylı olarak cihaza kayıt olur. Ardından cihaza giren kişinin tüm vücut analizleri ve sonuçlar rapor olarak çıkar. Bilgisayarla desteklenen bir program verilerin değerlendirir. Tanita cihazı ile analiz yapılması sağlanır. Son olarak değerlendirmeleri inceleyerek ve bilimsel veriler kullanılarak yapılması sebebiyle sağlıklı sonuçların garantisi olmaktadır. Sağlıklı bir hayat sürmek için profesyonel destek almanız önerilmektedir. İstanbul’un en çok tavsiye edilen merkezine sizleri de bekleriz.

Diyetisyen Dilara Karaca’yı Instagram‘da takip edin!