Bölgesel Zayıflama Yöntemleri

Anasayfa Genel Bölgesel Zayıflama Yöntemleri
Bölgesel Zayıflama Yöntemleri

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri ve İncelme Nedir, Nasıl Olur?

“Bölgesel zayıflama yöntemleri nelerdir?” ve “Bölgesel incelme nasıl olur?” sorularınıza yanıt vermeye çalıştık. Aynı zamanda kafanızı karıştırmadan özetlemeye çalıştığımız içeriğimizi beğenerek okuyacağınızı umuyoruz. Bununla birlikte insanların zayıflama istekleri, fazla kilolarından kurtulma, daha sağlıklı olma, fit görünme, beğenilme isteği ve vücuduyla daha barışık bir görünüm kazanma gibi sebeplerden gelir. Aynı zamanda bazı insanların normal kilolarında kalıp belli hatlarının daha belirgin, toplu ve güzel görünmesini sağlayan bölgesel zayıflama yöntemleri ise son dönemlerde sık araştırılan konular arasına girmektedir.

  • Soğuk Lipoliz yöntemi:

Bölgesel zayıflama yöntemleri içerisinde yer alan soğuk lipoliz yöntemi göbek çevresi, bel kısımları, alt karın, sırt, basen, bacak gibi bölgelerde oluşan yağların alınmasını sağlayan bir tekniktir. Başka bir deyişle soğuk lipoliz, yağ kütlesine uygulanan soğuk hava akımıdır. Bununla birlikte soğuk havaya maruz kalan yağ dokusunun yapısı bozulduğundan parçalanma yaşar. Üstelik bu işlem sırasında uygulanan bölgeye herhangi bir zarar vermez. Tek seanslık bir uygulamadır ve kişi işlem sonrasında günlük yaşamına devam edebilir.

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri Bölgesel Zayıflama Yöntemleri

  • Liposuction (Liposakşın) Yöntemi:

Bölgesel zayıflama yöntemleri listemizde yer alan lipsuction yöntemi, vücut şeklini istenilen şekilde düzelten bir ameliyattır. Yağ kütlesinin bir şırınga yardımıyla alınmasıdır. İşlem sırasında bölgenin fazlalığına göre anestezi veriyoruz. Ağrı oranı çok düşük olan bu ameliyat oldukça basittir. Çene altı, yanaklar, boyun, kol üst iç yanları, meme bölgeleri, göğüs çevresi, karın bölgesi, bel çevresi, kalça, uyluk dış (basen) ve iç yanı, diz iç yanı, bacak arkası (baldır), ayak bileği bölgelerine uygulanır.

  • Radyofrekans Yöntemi:

Yağ kütlelerine verilen radyo dalgalarıyla vücut ısısı artırılır. Isı artışına bağlı olarak eriyen yağlar terleme ve idrar yardımıyla vücuttan atılır.

  • Lazer Yöntemi:

Bölgesel incelme yöntemleri için başvurulan işlemlerden biri olan lazer yöntemi ile yağ kütlesinin bulunduğu yere ufak kesikler atıyoruz. Bununla birlikte kesiklerden gönderdiğimiz lazer ışınlarıyla yağ kütlelerini dağıtıyoruz. Dağılan kütleler doğal yollarla vücuttan uzaklaşır.

  • Saten Vücut Germe Yöntemi:

Radyo Frekanslarının yağ kütlelerine gönderilmesi sonucu yağ kütlelerinin eritilmesi işlemidir. Bununa birlikte cilt altındaki yağlar erime gösterirken cilt yüzeyi gerilme yaşar. Üstelik bu işlem ağrısızdır.

  • Emsculpt Yöntemi:

Elektromanyetik teknolojisi ve radyofrekans dalgalarıyla vücudun ısı oranını artırarak yağ oranını azaltıp vücuttaki kas oranını artıran bir yöntemdir. Bununla birlikte karın kası, popo kaldırma ve kol sıkılaştırma için başvurulan Bölgesel zayıflama yöntemlerinden biridir.

  • Vanquish me (Temassız Estetik):

Belli cihazlar yardımıyla yapılan bu işlemde cihazlar vücudun yağ bulunan bölgelerine 1,5 cm uzağına yerleştirilerek yağ kütlesinin yakılmasını sağlar. Aynı zamanda bu işlemi cihazın kendisi yapar. Bununla birlikte bölgesel zayıflama yöntemleri genel olarak belirlenen bölgede incelme, toparlanma ve gerilme sağlar. Aynı zamanda beni, Instagram‘da da takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir